usuwanie_opinii_google

Nietypowy przypadek usuwania opinii z Google

Blog/Aktualności

Nietypowy przypadek usuwania opinii z Google

Jak większość już Internautów wie w Google prócz wyszukiwarki internetowej można skorzystać z wielu dostępnych programów firmy Google – od analityki internetowej ruchu, poprzez Menadżer Tagów po umieszczenie swojej wizytówki firmy w wyszukiwarce Google. I na tym na chwilę się zatrzymam, ponieważ ostatnia dodana opinia została automatycznie wykasowana dzień po jej publikacji przez moją klientkę.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do Google odnośnie usuwania pozytywnych opinii, które napisały realne osoby, a nie roboty czy spamerzy na zlecenie. Otrzymaliśmy odpowiedź, że roboty Google automatycznie weryfikują napisane opinie i albo je odrzucają albo zostawiają.

Rodzi się pytanie. To dlaczego roboty Google usuwają tylko te właściwe – prawdziwe pytania, a zostawiają te np. które są negatywne i które mają za cel zepsucie ogólnej oceny firmy w Google Moja Firma.

To doświadczenie uczy nas aby nie ufać w zupełności Google Moja Firma, lecz powrócić do rekomendacji drukowanych na papierze i umieszczanych w odpowiednim miejscu na naszej stronie internetowej.